Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Русия затяга контрола върху вносното грузинско вино

9 коментара
Русия затяга контрола  върху вносното  грузинско вино

Руската служба за защита на потребителите съобщи днес, че затяга проверките на качеството на грузинското вино, внасяно в Русия, след като е отчетено повишение на случаите на вино под определените стандарти, съобщи Ройтерс.

От миналата седмица отношенията между Москва и Тбилиси са обтегнати, след като реч на руски депутат в грузинския парламент предизвика протести. Руският президент Владимир Путин отговори като забрани на руски компании да летят до Грузия.

В моменти на обтегнати отношения в миналото Русия е забранявала вноса на грузинско вино, което е съществен източник на приходи за бившата съветска република.

Ключови думи

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

9 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. rzello
    #9
    Отговор на коментар #1

    Привет из Крыма (Ялты) идиот. Сижу, пью крымское вино и читаю твой бред.

  2. rzello
    #8

    Кримското вино ще замени грузинския 100%

  3. Коментарът е изтрит в 17:21 на 16 април 2021 от автора.
    #7
  4. Авакум Захов
    #6

    Правилно, за какво им е да пият грузинско вино. Сега ще се увеличи родното руско производството на одеколони и препарати за баня.

  5. Лизи Гугуткова
    #5

    "Мащабна общонационална политическа криза" предрича в Русия известният политолог Валерий Соловей, пише Нюз.ру. Според него най-късно до две-три години ще има смяна на режима в страната.

    "От моя гледна точка ние се намираме в началната фаза на политическа криза. През следващата година - 2020, тази криза ще придобие открит характер. Това ще бъде мащабна общонационална криза и то политическа. Тя ще продължи около две години и ще завърши със смяна на политическия режим. При това кризата ще се развива

  6. edin.drug
    #4

    Както отбелязват грузинците - от това печели качеството на грузинското вино, защото са принудени да го приготвят за западен експорт, а това означава високо качество. Само ватниците пият каквото има.

  7. Лизи Гугуткова
    #3

    Лоши Новини за обикновенните рашки в Кочината: -- «Двойные списания»: как приставы обирают россиян --Россиянам урежут шансы получить высшее образование за госсчет --Страховщики приготовились к очередному повышению цен на ОСАГО -- Отдыхать в Крыму дороже, чем за границей -- Россия на 60% увеличила импорт пальмового масла -- Министр чрезвычайных ситуаций Крыма Сергей Шахов сообщил, что около 100 тысяч жителей Симферополя остались без электричества, передает РИА

  8. kompetenten
    #2

    Рашистите винаги ползват търговията с политически цели, но съвсем в духа на фашистката демагогия се правят на луди. Затова колкото по-малко общо има с Русия една държава, толкова по-добре. То не е изнудване с цените на природния газ, то не е изнудване със спиране на транзит, то не са ограничения за внос, то не са чудеса.

  9. Лизи Гугуткова
    #1

    Рашките са направили любопитно изследване: Отдыхать в Крыму дороже, чем за границей ///24.06.2019 | 08:19 Експерти от търсачката на Aviasales проведоха анализ, за да разберат разходите за пътуване от двама души и техния седмичен престой в тризвезден хотел в крайбрежните градове на различни страни. За това съобщава РИА “Новини”. Според получената информация, на Кримския бряг ще струва 53,356 рубли, но има страни, където можете да се отпуснете по-евтино. По-специално, в Турция можете да се отпуснете за 31 892 рубли, което е с 40% по-евтино, в българския Бургас - за 41 126 рубли. , в гръцки Солун - за 44 788 рубли, в Черна гора - за 45 127 рубли, а в Кипър - за 47 416 рубли.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.