
Словашкият министър на здравеопазването Марек Крайчи заяви, че подава оставка, за да се решат разногласията в управляващата коалиция, съобщи Ройтерс. Разногласията възникнаха заради използването на засега неодобрената от ЕС руска ваксина "Спутник V" срещу новия коронавирус, която в момента минава процес на проверка в Европейската агенция за лекарствата.
Разрешение за използване на тази ваксина в Словакия е било дадено от здравния министър, а премиерът Игор Матович миналата седмица предизвика коалиционния спор, като заобиколи партньорите и нареди да се доставят пратки от руската ваксина.
Единството на управляващата коалиция сега ще се запази, а премиерът Матович остава на поста си, въпреки че две от четирите партии в коалицията искаха оставката му, съобщи словашкото радио.
Марек Крайчи вече ще е председател на комисията по здравни въпроси на парламента.
Първата пратка "Спутник V" беше доставена в Словакия на 1 март. По-рано Крайчи беше заявил, че използването на руската ваксина ще започне от втората половина на март.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент