Руският хокеен отбор отпадна още на четвъртфинал след 1:3 с Финландия

3 коментара

Прехваленият, пълен със звезди хокеен отбор на Русия, на който домакините възлагаха огромни надежди за олимпийска титла се провали, като отпадна от турнира още на четвъртфинала, отстранен от отбора на Финландия в сряда.

Руснаците започнаха агресивно и амбициозно и успяха да поведат в резултата с гол на Иля Ковалчук в 7:51 минута на първата третина при числено превъзходство.

После обаче домакините допуснаха обрат още преди края на първата третина. Финландия изравни след по-малко от две минути с гол на Юхамати Аалтонен и поведоха две минути преди края на частта с гол на Теему Селане.

Пет минути след началото на втората третина финландците поведоха с 3:1 след гол на Гранлунд при числено превъзходство.

Последваха дълги минути, в голяма част от които руският отбор бе в непрекъснато атаки, но така и до края на успя да вкара гол и бе освиркан от публиката.

Финландците се класират за трети пореден път за полуфинал на олимпийски игри. Там те ще срещнат отбора на Швеция, победил в първия четвъртфинален мач за деня Словения с 5:0.