С два гола на Меси Аржентина би Нигерия

Първа победа на световно първенство за Босна и Херцеговина

Аржентина е победител в група „F” с пълен актив от 9 точки след победа с 3:2 срещу Нигерия.

Два от головете отбеляза Лионел Меси и оглави класацията на голмайсторите в турнира с общо четири попадения от три мача заедно със звездата на домакините от Бразилия Неймар.

Въпреки загубата на осминафинал отива и Нигерия, останала втора в групата с 4 точки. Теоретично нигерийците можеше да бъдат настигнати от отбора на Иран, който обаче по същото време загуби мача си от Босна и Херцеговина. Шампионите на Африка стигат до тази фаза на световно първенство за първи път от 1998 година.

Меси вкара първия си гол още в третата минута на мача. Изстрел на Анхел ди Мария бе отбит от вратаря на Нигерия и на френския „Лил” Винсънт Енеяма и от гредата, топката се върна в наказателното поле и бе забита във вратата от връхлитащия голмайстор.

Още в следващата си атака обаче Нигерия изравни чрез Ахмед Муса.

Втрорият си гол Меси вкара в 45-та минута с виртуозен изстрел от наказателен удар.

Още във втората минута след почивката обаче Нигерия изравни отново с гол на Муса.

Равенството се задържа за кратко. В 50-та минута след ъглов удар, изпълнен от Езекиел Лавеци, гол вкара защитникът Маркос Рохо.

В другия ранен мач в сряда вечер Босна и Херцеговина постигна първата си победа на световно първенство - 3:1 срещу Иран. След загуби в първите два мача обаче това не бе достатъчно за класиране на осминафинал.

Головете за Босна и Херцеговина вкараха Един Джеко, Миралем Панич и Авдия Вршайевич.