С два гола на Меси "Барселона" разби "Реал" като гост

29 коментара

С два гола на Лионел Меси отборът на "Барселона" победи като гост "вечния си съперник" "Реал" (Мадрид) в първия мач от полуфиналите на европейската Шампионска лига и почти си гарантира участие на финала. Там най-вероятно футболистите на Хосеп Гуардиола ще срещнат "Манчестър юнайтед", който в други полуфинал победи със същия резултат и пак като гост германския "Шалке 04".

Интересът към двубоя бе подсилен допълнително след успешното представяне на мадридския отбор в предишните два мача срещу "Барселона" – равенство 1:1 за първенство и победа с 1:0 на финала на Купата на краля.

"Реал" успяваше да поддържа интригата в две трети и от снощния мач като следваше стила на игра от предишните два. През това време изобилстваха твърди единоборства, а головите положения бяха малко и за двата отбора.

Първата кулминация в изнервената обстановка бе в края на полувремето. След серия остри влизания и пререкания на терена, в почивката на път за съблекалните резервният вратар на "Барселона" Пинто удари Алваро Арбелоа от "Реал" и получи директен червен картон от съдията Волфган Щарк от Германия.

Твърдата игра продължи и в началото на второто полувреме дакота в 61-та минута португалският полузащитник на "Реал" Пепе влезе грубо с бутоните на Дани Алвеш и получи червен картон. Реакцията на треньора на мадридчани Жозе моуриньо пък накара съдията да го отстрани от резервната скамейка на отбора.

Първият гол падна в 76-та минута, когато Меси засече подадена му от пробилия по крилото резервен нападател Ибрахим Афелай.

В 87-ата минута Меси сам излъга цялата защита на "Реал" и вкара 11-ия си гол в 11 мача в Шампионската лига през сезона.

След мача Моуриньо изказа открито разочарование от съдийството. "Говорим за един фантастичен отбор - "Барселона". И никой да не променя думите ми. Но не разбирам защо в равностоен двубой като днешния се прави това, което се направи. Съдиите във футбола са, за да гарантират равенството между всички. И след това нека спечели по-добрият", каза португалският треньор.

"Днес се видя, че срещу "Барселона" нямаш никаква възможност. Защото УЕФА не оставя никой от останалите отбори да играе срещу тях", добави Моуриньо.

Според него Гуардиола е "фантастичен треньор", но спечелил една срамна Шампионска след скандал на "Стамфорд бридж" на полуфинала с "Челси" през 2009 г.. Тогава лондонският клуб претендираше за три дузпи в своя полза.

"Тази година, ако спечели, ще бъде след скандала на "Сантяго Бернабеу", каза Моуриньо по адрес на Гуардиола и иронично му пожела някога да спечели титлата заслужено "в рамките на нормалното, чисто, без инциденти".

От "Барселона" съобщиха, че обмислят възможността да се обърнат към УЕФА заради думите на Жозе Моуриньо.