С гол на Валери Божинов Парма победи Милан

Валери Божинов донесе победата на клуба си Парма срещу Милан с гол в 90-ата минута. Българският национал влезе като резерва в 74-ата минута на мястото на Ернан Креспо при 0:0 и успя да реализира победния гол.

Божинов отбеляза седмия си гол за сезон като довкара избита от вратаря топка след удар на негов съотборник. Освен гола Божинов успя и да изкара чeревен картон на капитана на гостите Андреа Пирло, който го изрита без топка.

Милан остана на второ място, което дели с Рома с актив от 59 точки и изостава на четири точки от Интер. Парма пък записа пети пореден мач без загуба и вече има актив от 41 точки, които гарантират на отбора оставането в калчото и през следващия сезон, отбелязва sportal.bg.