С изразителни победи Испания се класира напред

Испания победи убедително и във втория си мач на финалите в Германия като надделя и над тима на Тунис с 3:1. Така с две изразителни победи “Ла Фурия” се класира за следващата фаза на турнира.

Началото на срещата обаче не предполагаше такова развитие след като още в 7-та минута Тунис поведе с гол на  Джаухар Мнари. След попадението африканците се върнаха да бранят резултата и поне през първата част успяваха да направят това достатъчно организирано.

През второто полувреме треньорът на Испания Луис Арагонес разбра, че без Раул и Фабрегас няма да мине и ги пусна в игра. Това подейства освежаващо и на останалите му играчи, които започнаха да прозират как топката може да бъде прокарана и в наказателното поле на Тунис, вместо да се разиграва без никаква полза от единия до другия тъч.

Така се стигна до 71-та минута, в която именно Раул се възползва от грешка на вратаря Бумнижел и отбеляза. Само 5 минути по-късно нападателят на Атлетико Мадрид Фернандо Торес вкара красив гол след пас на Фабрегас, минал през цялото поле на Тунис.

Крайният резултат бе оформен отново от Торес в 90-тата минута от дузпа, дадена за нарушение срещу самия него.

В другия мач от същата група “H” Украйна малко неочаквано размаза Саудитска Арабия с 4:0, след като в предната среща на свой ред загуби от Испания със същия резултат.

Изразителната победата на Шевченко и компания им даде голям шанс да продължат напред, за което ще им е нужно да измъкнат равен от Тунис в последния мач.

За разлика от недоразуменията, които показаха срещу Испания, срещу Саудитска Арабия тимът на Олег Блохин демонстрира изключително ефективен европейски футбол, което го доведе и до убедителна победа.

Резултатът бе открит още в 4-тата минута от Русол, а девет минути преди края на полувремето Ребров с удар от 25 метра намери мрежата на Саудитска Арабия.

През втората част украинците започнаха да разтеглят атаките си като пропуски направиха Шевченко и Воронин. И двамата успяха да ударят по веднъж гредата в мача. Въпреки неудачите звездата на “Милан” успя да вкара още в 46-тата минута след като засече с глава центриране на Калиниченко.

В 84-тата минута именно Шевченко бе в основата на четвъртия гол, след като изведе на празна врата асистента си за третото попадение Калининченко.

Със събраните 6 точки Испания оглавява група "Н" и си осигури участие в следващата фаза, втора е Украйна с 3 т., която ако успее да стигне поне до равен срещу третия в класирането Тунис, също ще продължи напред. Четвърти в групата са Саудитска Арабия с 1 т.