Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

САЩ забраняват приложенията ТикТок и УиЧат от 20 септември

6 коментара
САЩ забраняват приложенията ТикТок и УиЧат от 20 септември

САЩ забраняват от 20 септември (неделя) свалянето на американска територия на разработените в Китай мобилни приложения ТикТок (TikTok) и УиЧат (WeChat). Това обяви в петък американското министерство на търговията, цитирано от световните агенции.

От тази дата се спиро разпространението на двете приложения, техни ъпдейти и свързани с тях кодове чрез американски магазини за мобилни приложения. Не се разрешава също така превеждането на парични суми чрез УиЧат.

Предлагането на интернет хостинг, мрежи за разпространение на съдържание, услуги по транзит на файлове и пиъринг към УиЧат, както и използването на кода на приложението в друг софтуер или услуги също са обхванати от забраната, в сила от неделя.

От 12 ноември същите ограничения ще се отнасят и за ТикТок, освен ако дотогава не се подпише сделката за купуването на приложението, което в момента е на китайската компания БайтДенс (ByteDance), от американския софтуерен концерн "Оракъл" (Oracle).

Белият дом все още не е одобрил офертата на Оракъл, защото изглежда не става дума за пълноценна продажба на мобилното приложение, а по-скоро за създаване на смесено дружество.

Президентът Доналд Тръмп се позова на опасения за националната сигурност при използването на потребителските данни и издаде изпълнителна заповед през август, според която ТикТок трябваше да бъде забранено на американска територия от средата на този месец, освен ако не бъде продадено на американска компания.

Днешните мерки още веднъж доказват, че президентът Тръмп ще направи всичко по силите си, за да гарантира националната ни сигурност и да защити американците от заплахите от Китайската комунистическа партия, заявява министърът на търговията Уилбър Рос.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. BLM
    #6
    Отговор на коментар #5

    Става дума за китайски шпионаж, а не за свободна икономика. Политика е, когато комунистите (Китай, Северна Корея, Русия и т.н.) забраняват достъпа до световните мрежи в техните страни.

  2. Преслав
    #5
    Отговор на коментар #3

    С правилно впечатление си останал. Къде видя да защитавам поведението на Тръмп или пък на Китай с ограниченията върху американските технологични компании? Политиката просто се налага над свободната икономика.

  3. dimitardi100
    #4

    Когато ми е изгодно има права и правила, а когато не ми е няма .

  4. Калико Джо
    #3
    Отговор на коментар #1

    С аз защо останах с впечатлението, че Преслав защитава свободно-пазарните принципи и е против държавната намеса в избора на потребителите?! За едни банкомати ставаше дума...

  5. Entdecken
    #2

    А вие китайците защо забранявате в Китай да се теглят американски мобилни прилоожения? Просто реципрочна мярка!

  6. Преслав
    #1

    Всъщност просто защитава амриканския технологичен бизнес ;)

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.