Севиля грабна купата на Лига Европа след тежка битка с Интер

Испанският Севиля триумфира спечели турнира на Лига Европа след зрелищна битка и победа с 3:2 срещу италианския Интер.

Началото на двубоя бе изключително динамично. Севиля получи шанс да вкара гол още във 2-та минута след грешка на вратаря на Интер. Играчът на италианския тим успя да излезе от положение и даде начало на хубава контраатака, която изведе Ромелу Лукаку в наказателно поле на испанците. Защитникът Диего Карлос се видя принуден да го събори и бе отсъдена дузпа.

Лукаку вкара и даде преднина за Интер. Само осем минути по-късно обаче Севиля изравни. Автор на гола стана Люк де Йонг, който засече с глава хубаво центриране на Навас отдясно.

В 18-ата минута защитникът Севиля Диего Карлос игра с ръка в наказателно поле, но съдиите подминаха случая и отказаха да прегледат ситуацията на видеоповторение. Треньорът на Интер Антонио Конте получи жълт картон заради бурните си протести.

Севиля поведе в резултата в 32-та минута, когато Де Йонг вкара второто си попадение. Той пак вкара с глава, след като засече центриране от пряк свободен удар.

Интер изравни само три минути по-късно при подобна ситуация. Перфектното центриране на Брозович от свободен удар намери Диего Годин, който с глава възстанови равенството.

Второто полувреме започна доста по-спокойно, но темпото постепенно се вдигаше. Интер изглеждаше уверен в своите възможности, но италианците изтърваха няколко чудесни положения.

Така се стигна до 74-ата, когато испанският защитник Диего Карлос опита задна ножица, която излизаше извън вратата, но върналият се да помага в защита Лукаку протегна крак и отклони топката в собствената си мрежа. Голът бе записан на Карлос, което спести малка част от унижението за Лукаку.

Интер имаше отлична възможност да изравни в 82-ата минута, но Жул Кунде изби от голлинията удар на резервата Алексис Санчес. В крайна сметка купата отиде при испанците.