"Шахтьор" спечели последното издание на турнира за купата на УЕФА

Украинският футболен клуб "Шахтьор" (Донецк) спечели последното издание на турнира за купата на УЕФА. Тимът на треньора Мирча Луческу победи "Вердер" (Бремен) след продължения с 2:1 на стадион "Шокрю Сарачоглу” в Истанбул.

От следващата година турнирът ще се провежда с нов формат и с ново име - Лига Европа.

Срещата започна с предимство на "Шахтьор" и след като пропусна няколко голови положения, в 25-та минута Луис Адриано след грешка в защитата на германците успя да открие резултата.

Десет минути по-късно "Вердер" Бремен успя да стигне до изравнителен гол след пряк свободен удар и вратарска грешка.

През второто полувреме двата отбора играха предпазливо, като "Шахтьор" все пак имаше изгодни положения, които обаче не успя да реализира. Така редовното време завърши с равенство 1:1.

"Шахтьор" стигна до втори победен гол в 97-та минута, когато след добър пас на Дарио Сърна топката попадна в Жадсон, който успя с премерен удар да се разпише.

Минута преди края гол на Клаудио Писаро бе отменен от съдията Медина Канталехо, заради нарушение в атака на перуанския голмайстор на "Вердер".