Шарапова и Джокович с титли от Пекин

0 коментара
Мария Шарапова и Новак Джокович. Сн. БГНЕС

Рускинята Мария Шарапова и сърбинът Новак Джокович грабнаха трофеите в тенис турнира в китайската столица Пекин, чийто награден фонд е 3.75 милиона долара.

За Шарапова това е първа титла в Пекин, за световния номер едно Джокович – пета.

Шарапова, която е вицешампионка от 2012-а година, победи на финала номер 3 и двукратна шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) с 6:4, 2:6, 6:3 за 2:28 часа.

Квитова поведе с 2:0 в първия сет, но съперничката ѝ изравни, а след това показа отлична игра и спечели с 6:4. Във втората част чехкинята отново имаше преднина в резултата с 4:1, а после взе два от следващите три гейма. В решителния трети сет Шарапова взе аванс с 3:0, а след това направи още един пробив в шестия гейм за 4:2. До края двете спечелиха подаванията си и така Шарапова стигна до първия си трофей в Пекин.

В понеделник рускинята ще се изкачи до номер 2 в световната ранглиста на УТА, в която в момента се намира на четвърта позиция. Шарапова записа и шеста победа от осем мача срещу Квитова.

Джокович пък разгроми на финала поставения под номер 3 Томаш Бердих (Чехия) с 6:0, 6:2 за 66 минути. Сърбинът имаше огромно превъзходство. Той взе първите 11 гейма и сервираше за мача, но допусна миг колебание и не успя да стане първият тенисист с успех с 6:0, 6:0 на финал на турнир на АТП.

Сърбинът пропиля мачбол, а Бердих стигна до първите си възможности за пробив и се възползва от втората от тях, след което вдигна победоносно ръце под бурните аплодисменти на публиката. Чехът взе набързо подаването си за 2:5, а след това Джокович нямаше проблеми да затвори мача при собствен сервис. Сърбинът допусна едва 9 непредизвикани грешки в мача и записа 19 печеливши удара срещу само 9 на съперника си.