По
време на дебати за бюджета за следващата година в парламента
Шрьодер заяви, че се съмнява дали изпращането на повече войници
в Ирак ще помогне за подобряването на сигурността. Според
него ключът за решаването на този проблем е една по-многобройна
и по-добре обучена иракска полиция. Той предложи Германия
да се заеме с обучението на иракски полицаи, както и да отпусне
средства за възстановяването на училища и университети в Ирак.
Шрьодер обаче категорично отхвърли възможността за изпращането на войници на Бундесвера в Ирак. Той изтъкна, че Германия вече е отделила значителни военни сили за мисиите на Балканите и в Афганистан и за оказване на помощ на САЩ при преследването на ислямски терористи. По думите му войната срещу тероризма все още не е спечелена, а военните действия не са достатъчни за справяне с екстремизма.
Канцлерът, който се противопостави категорично на войната в Ирак, посочи, че една по-голяма роля на ООН ще помогне за постигането на по-голяма сигурност в Ирак.
Шрьодер призова международната общност да предприеме нови опити за подновяване на близкоизточния мирен процес. Той изтъкна, че създаденото в резултат от палестинските атентати и ответните израелски действия напрежение в региона предизвиква сериозна загриженост у Германия и други страни, предаде ДПА, цитирана от БТА.
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
0 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.