Щангистът Величко Чолаков взе бронзов медал от Атина

Българският щангист Величко Чолаков спечели бронзов медал с двубой от 447, 5 кг. при първото си участие на Олимпиада в категория над 105 кг. Чолаков донесе втори медал за българските щанги от Атина 2004. В понеделник Милен Добрев триумфира в категория до 94 кг.

Иранският тежкоатлет Хюсеин Резазаде спечели олимпийската титла в Атина. Легендата в този спорт завърши с двубой от 473 кг. Резазаде си гарантира златото още с първия опит в движение изтласкване, когато вдигна 250 кг. Така иранецът остави далеч зад себе си конкурентите Чолаков и Скербатинс.

Величко Чолаков приключи движението изхвърляне втори с 207,5 кг, което му даде аванс от 2,5 кг пред третия - Викторс Скербатинс (Латвия).

В четвъртък България се изкачи на 19-то място в класирането с общо 9 медала - 2 златни, 1 сребърен и 6 бронзови.