Швейцария постигна обрат срещу Сърбия и се доближи до осминафинал

Швейцария спечели в петък вечер драматична победа на световното първенство, надигравайки Сърбия с 2:1 в Калининград и направи голяма крачка към класиране на осминафиал. Това беше първият двубой на турнира, в който се стига до обрат, а той дойде с късно попадение на Джердан Шакири.

Двата тима направиха много динамичен мач, в който надмощието се сменяше няколко пъти. През първата част сръбският тим беше по-деен и не успя да се възползва максимално, водейки само с 1:0. След почивката инициативата и по-добрите положения бяха за Швейцария.

Александър Митрович изведе сърбите напред още в петата минута с точен изстрел с глава. В началото на втората част обаче Гранит Джака изравни с красив удар извън наказателното поле. В последната минута от редовното време Шакири донесе успеха на "кръстоносците".

След два мача Швейцария дели първата позиция с Бразилия с по четири точки, като южноамериканците са с по-добра голова разлика – 3:1 срещу 3:2. Трети е Сърбия с победа и равенство.

В последния мач на "Арена откритие" в Москва Сърбия се изправя срещу Бразилия, а в Нижни Новгород швейцарците ще играят с вече отпадналия тим на Коста Рика.

В групата се заформи троен възел, след като и Швейцария, Бразилия и Сърбия имат шансове да се класират на осминафинал.