Швеция и Ейре не успяха да се победят

Швеция и Ейре завършиха 1:1 в равностоен мач, въпреки че скандинавците бяха сочени за твърди фаворити. Футболистите от Северна Ирландия изненадаха своите съперници с гол в 48-ата минута, а 71-ата минута Киарън Кларк си заби автогол след прострелно центриране на Златан Ибрахимович.

Според официалната статистика шведите не са успели да отправят нито един точен удар към вратата на Ейре, макар да имаха доста шансове.

През по-голямата част от първото полувреме ирландците бяха значително по-агресивни. Първият удар на Швеция дойде в 21-ата минута, когато Ибрахимович стреля слабо и отдалеч.

Ейре отговори с две много добри атаки. В 29-ата минута Роби Брейди стреля силно, но топката мина на сантиметри над гредата. Три минути по-късно Хендрик бе по-точен, но уцели горната греда.

Второто полувреме справедливо започна с гол за Ейре. Шеймъс Колман проби отдясно и подаде на Кларк, който вкара. Голът събуди Швеция и скандинавците тръгнаха да търсят изравняване. Две минути след гола Емил Форсберг не уцели вратата от 10 метра.

В 60-ата минута Ибрахимович стреля от въздуха, но пак не уцели вратата. Това бяха минутите на тоталната преса на шведите. Така се стигна до 71-ата минута, когато Ибрахимович центрира силно отляво и бранителят на Астън Вила Киарън Кларк си заби топката в собствената си мрежа.

Съставът на Ейре имаше шанс да поведе веднага след това, тъй като Джеф Хендрик беше изпуснат от защитата и нанесе удар от воле, но Исаксон спаси.