Силвия Дънекова не успя да влезе във финала на 3000 м стипълчейз

Националката шампионка Силвия Дънекова не успя да се класира за финала в бягането на 3000 метра с препятствия на олимпийския турнир по лека атлетика.

29-годишната Дънекова финишира на 11-о място в последната трета серия за  9:59.52 минути.

Така Дънекова завърши на 38-о място в крайното класиране от 44 участнички.

Атлетката остана далеч от личното си постижение  9:42.72 минути постигнато на Европейското първенство в Хелзинкина 28 юни тази година.

С най-добър резултат за финала се класира Хиуот Аялю (Етиопия) с 9:24.01 минути.