Слаба Германия е аут от Мондиал 2018

На осминафиналите Бразилия ше играе срещу Мексико, а Швеция срещу Швейцария

17 коментара
Сн. ЕПА/БГНЕС
Действащият световен шампион Германия отпадна безславно от Мондиал 2018, след като загуби с 2:0 от тима на Южна Корея.

Германците трябваше задължително да спечелят мача, но изиграха трети пореден слаб мач на форума.

Тимът на Германия оказа силен натиск срещу смятания за аутсайдер отбор на Южна Корея и срещата се игра почти на една врата. Германците обаче не успяха да стигнат дори до едно попадение, въпреки че създадоха няколко голови възможности.

В добавеното време Ким Йонг-Гвон успя и да изведе Корея напред. Попадението му първоначално бе отменено заради засада, но след намеса на технологията за видеоповторения (VAR) голът беше зачетен.

Няколко минути по-късно Хьон Мин-Сон вкара и втори гол, след като Мануел Нойер вече беше напуснал вратата си, за да се включи и той в атака.

В другата среща от група "F" Швеция изигра много силен мач срещу Мексико и взе убедителна победа с 3:0.  След куп пропуски шведите поведоха чак в 50-ата минута с гол на защитника Аугустинсон.

Капитанът Гранквист направи 2:0 от дузпа в 62-ата минута, а след автогол на Алварес резултатът стана 3:0 в 75-ата минута.

Така групата бе спечелена от Швеция с 6 точки, следвана от Мексико със същия брой точки, но с по-лоша голова разлика.

Германия остана само с 3 точки, след като драматично победи с 2:1 Швеция, а преди това загуби с 0:1 от Мексико.

В късните мачове в сряда Бразилия победи с 2:0 Сърбия с голове на Паулиньо (35) и Тиаго Силва (68),  а Швейцария и Коста Рика завършиха наравно  2:2. Точни за Швейцария бяха Блерим Джемали (31) и Йосип Дърмич (88), а за Коста Рика Кендъл Уостън (56) и Ян Зомер (90).

Така бразилците спечелиха група "Е" и на осминафиналите ще срещнат отбора на Мексико, а Швейцария, която остана втора в групата, ще играе срещу Швеция.