Слабият сервис извади Григор Димитров от турнира в Барселона

Григор Димитров загуби на четвъртфиналите на турнира в Барселона от испанеца Пабло Кареньо Буста с 3:6, 6:7(4). Така българинът пропусна шанса да се върне на четвърта позиция в световната ранглиста, която бе само на победа разстояние.

Димитров щеше да има отлична възможност да щурмува и финала на турнира, защото негов съперник на полуфиналите трябваше да е 19-годишния Стефанос Циципас.

Българският тенисист започна колебливо и допусна пробив още при първия си сервис гейм.

Още в следващия гейм Димитров успя да върне пробива и изравни за 1:1. В петия гейм той отново допусна да бъде пробит заради колебанията си на първи сервис. Испанският му съперник играеше много агресивно срещу второто по-слабо подаване на българина и стигна до 3:2. Последва ново изравняване, след като Димитров пак успя да пробие Буста, но след това отново загуби сервис гейма си – 4:3 за Буста. Мачът заприлича много на изнервена среща във WTA.

Едва за 5:3 Кареньо Буста успя да вземе подаването си стабилно и поведе уверено. Григор Димитров не успя да се мобилизира и отново показва проблеми с първия сервис. Той допусна изоставане с 15:40 в деветия гейм – два сетбола за Буста. Димитров спаси първия сетбол, но при втория испанецът затвори сета след общо четири пробива в сервиса на българина.

Вторият сет мина без пробиви и се стигна до тайбрек. Там Григор Димитров допусна ранен минипробив и след 2:3 точки отново бе пробит, за да изостане до 2:5. При този резултат за Кареньо Буста не бе проблем да спечели тайбрека със 7:4 и да затвори мача.