След драматичен обрат: "Арсенал" – "Барселона" 2:2

4 коментара

В първи четвъртфинален мач в Шампионската лига на свой терен в Лондон в сряда вечер "Арсенал" успя да стигне до равенство 2:2 срещу "Барселона". Обратът може да се оцени като малко чудо на фона на тоталното превъзходство на миналогодишния шампион на Европа през по-голямата част от мача.

Най-забележително това превъзходство бе в първите 15-20 минути, когато лондончани почти не успяха да минат центъра на терена, а играчите на "Барселона" изпуснаха повече от десет чисти положения за гол. Роля за това изигра и феноменалната игра на вратаря на "Арсенал" Мануел Алмуния.

Затова пък в първите 15-ина минути на второто полувреме "Барселона" успя бързо да поведе с два гола, дело на Златан Ибрахимович.

Домакините обаче с много воля успяха първо да намалят чрез влезлия като смяна Уолкът и след това пет минути преди края да изравнят с гол от дузпа на Фабрегас.

Така те запазват шансове за краен успех след реванша, прогнозата от който се усложнява заради очертаващите се отсъствия. За "Арсенал" ще липсват контузеният, а и натрупал картони, Фабрегас и контузилият се снощи Аршавин. Затова пък "Барселона" ще трябва да играе без титулярната си двойка централни защитници – получилият червен картон Карлес Пуйол и Жерард Пике, натрупал два жълти картона.

В другия полуфинал в сряда в Милано "Интер" победи минимално ЦСКА (Москва) с 1:0 с гол на Диего Милито в 66-ата минута.