След драматични и красиви мачове Борусия и Реал са полуфиналисти

Борусия (Дортмунд) и Реал (Мадрид) са първите два полуфиналисти в тазгодишното издание на Шампионската лига на Европа по футбол. Те спечелиха това право в изключително драматични и красиви мачове, сътворени и от достойните им съперници – Малага и Галатасарай.

След многобройните си пропуснати положения за гол при нулевото равенство в първия мач на испански терен, а и по време на целия реванш в Дортмунд, германският шампион бе на път да отпадне и успя да се класира с пълен обрат в резултата и два гола едва в добавеното време.

Малага поведе в 25-тата минута с гол на Хоакин Санчес, който завърши красива комбинация с удар от границата на наказателното поле.

Постоянният натиск на германците се увенча с не по-малко красив гол в 40-тата минута на Левандовски, изведен отлично сам срещу вратаря с пас с пета от Ройс.

Равенството изпращаше на полуфиналите испанския отбор, което направи играта на Борусия доста нервна през второто полувреме. Все пак те създадоха серия положения за гол, пропуснати от Гьотце и Ройс, благодарение на късмета и отличната игра на вратаря на Малага Уили Кабайеро.

Редките, но опасни конткраатаки на испанския отбор доведоха до втори гол за тях в 82-ата минута, когато Баптища беше изведен на чиста позиция, прати топката към вратата покрай вратаря Вайденфелер и тя бе довкарана от резервата Елизеу при силно съмнение за засада.

При това положение на германския шампион му бяха нужни цели два гола, за да се класира. Атаките им до края на редовното време бяха напълно безплодни. Чудото обаче стана в добавеното време. След продължително разбъркване в наказателното поле най-напред Ройс изравни резултата.

Веднага след подновяването на играта от центъра последва нова атака на Борусия и ново разбъркване в наказателното поле, при което защитникът Фелипе Сантана бе най-съобразителен и вкара за 3:2. И при този гол имаше силни съмнения за засада, каквато обаче отново не бе отсъдена.

Другият четвъртфинален реванш във вторник вечер не предвещаваше никаква особена интрига, след убедителната победа с 3:0 на испанския Реал на свой терен в първия мач преди седмица срещу турския Галатасарай.

Това очакване се засили още повече, когато на терена в Истанбул Кристиано Роналдо откри резултата за Реал още в осмата минута след бърза комбинация, започната от Месут Йозил и продължена от Сами Кедира.

Само за 15 минути обаче през второто полувреме турският отбор направи немислимото и с три гола върна интригата в двубоя. Първо отбеляза защитникът Емануел Ебуе в 57-ата минута със страхотен удар в горния десен ъгъл на противниковата врата. После само за 2 минути между 70-та и 72-та паднаха още два красиви гола – първо на Уесли Снайдер и слид това с пета с гръб към вратата на Дидие Дрогба.

На турците все пак им бяха необходими още два гола, за да отстранят съперника си. Те продължиха силния си натиска и в следващите минути. И така до 90-тата минута, когато Роналдо вкара втория си гол в срещата.

В сряда в останалите два реванша на четвъртфиналите Барселона приема Пари Сен Жермен след 2:2 в първия мач в Париж, а Байерн гостува на Ювентус след победа с 2:0 на свой терен.

Жребият за полуфиналните двойки ще се тегли в петък.