След нова победа Пиронкова е на четвъртфинал в Сидни

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова продължи и във вторник победния си ход на турнира в Сидни. Това е 13-тата ѝ поредна победа на този турнир, който тя спечели през миналата година.

Пиронкова, която най-напред преодоля квалификациите в три кръга, във вторник, във втория кръг от основната схема, преодоля 19-годишната американка Медисън Кийс с 4:6, 4:1 и отказване на съперничката ѝ след час и 15 минути игра игра.

Първият сет вървеше равностойно до десетия гейм, в който при резултат 4:5 българката допусна пробив.

В началото на втория сет Пиронкова на два пъти проби сервиса ѝ и поведе с 3:0, а после с 4:1. При този резултат американката се отказа заради контузия в рамото.

С победата Пиронкова защити 125 точки от 495-те, които взе миналата година с първата си титла в Сидни.

На четвъртфиналите българката ще се изправи срещу 28-годишната чехкиня Барбора Захлавова-Стрицова, която е 25-та в световната ранглиста. Във втория кръг тя отстрани първата ракета на Австралия Саманта Стосър с 2:0 (7:6 (1), 6:2).