В социалните мрежи – богаташ, в реалността – социално слаб с общинско жилище. Това е накратко историята на Васил Филипов, обвиняем за тежката катастрофа на ул. "Челопешко шосе" в София, при която загинаха четирима души. Той е шофирал една от колите, за които се предполага, че е участвала в незаконна гонка. След удар с автобус на градския транспорт при изключително висока скорост се стигна до фаталната развръзка.
В момента Васил е в болница заради счупен гръбнак. Другият обвиняем – Траян Филипов – пък е в ареста. За двамата се твърди, че са част от т.нар. банда на "Калашниците", за които има съмнения, че са се занимавали със сводничество. Към момента доказателства за тяхно участие не са давани, знае се само, че са били разпитвани.
Преди няколко дни разследващият сайт Bird.bg съобщи, че Васил е живеел в общинско жилище в район "Кремиковци". По правило тези апартаменти се дават срещу нисък наем на социално слаби.
Случаят с Васил е малко по-различен. Той кара скъпи коли и демонстрира, че е заможен със снимки и видеа с пачки в социалните мрежи. Пред "Нова телевизия" кметицата на района Лилия Донкова разказа как местната администрация се опитала да изгони Васил и семейството му от общинския апартамент.
В процедурата по кандидатсване те представили документи, че доходите им са 1550 лв. месечно. Нямали имоти и така изпълнили критериите за настаняване. При една от последващите проверки обаче било установено, че са купили студио от 30 квадратни метра в съседен блок. Имотът се водел на името на едно от малолетните им деца. Кметът издава заповед за прекратяване на настанявено, но Васил обжалва. Съдът отменя изгонването с аргумент, че общината не "обследвала" ателието. А кметството няма такова правомощие. Тъй като делото се гледа на една инстанция, решението е окончателно.
Донкова коментира, че тя лично няма данни за извършвани престъпления. Не знае и за заплахи към близките на пострадалите. За тях преди дни разказа Борис Акалиев, адвокат на част от семействата. Според него те са били убеждавани да не си търсят правата по съдебен ред. Заплахите били както чрез различни мобилни приложения, така и лично,.
"На мен лично никой не ми е казал такова нещо, нито е изразявал такива страхове. Ужасът, който са преживели, трудно ще преодолеят към днешна дата", заяви тя.
По повод групата на "Калашниците" Донкова заяви, че местната община имала казус с незаконно строителство на беседка в общински имот. Подозирало се, че са хора от групата, но извършителят така и не бил установен.
Ключови думи
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
1 коментар
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Да пук$нат дано в адс$ки мъ$ки..