Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Сп. “Форбс”: Ангела Меркел е най-влиятелната жена в света

6 коментара
Сп. “Форбс”: Ангела Меркел е най-влиятелната жена в света

Германският канцлер Ангела Меркел е най-влиятелната жена в света за трета поредна година, показва класацията на списание "Форбс" за 2008 г., цитирана от Ройтерс в четвъртък.

Меркел оглавява списъка на стоте най-влиятелни жени на годината въз основа на тяхната кариера, принос за икономиката и медийни изяви.

Втора е председателят на Федералната корпорация за гарантиране на депозитите в САЩ Шийла Беър.

В първата десетка са бизнес дами, както и държавният секретар Кондoлиза Райс, която е седма в списъка - с три места по-надолу в сравнение с класацията от миналата година.

Общо 54 бизнес дами и 23 политици са сред 100-те най-влиятелни жени в света заедно с представителки на медии и на неправителствени организации. "Форбс" изтъква, че 45% от жените в класацията не са от Съединените щати. Една трета от имената са нови, между тях е и президентът на Аржентина Кристина Фернандес.

Сенаторът от Ню Йорк Хилъри Клинтън е на 28-мо място в списъка, председателката на Конгреса на САЩ Нанси Пелоси е на 35-о място.

Френският министър на икономиката, финансите и заетостта Кристин Лагард е на 14-о място. Соня Ганди, председателка на Индийския национален конгрес, е с номер 21; йорданската кралица Рания е на 96-о място; телевизионната журналистка от САЩ Опра Уинфри е 50-а.

Пълният списък на 100-те най-влиятелни жени в света може да се види на интернет адрес www.forbes.com/women

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Хи-хи
    #7

    А Янка Такева - най-влиятелният мъж :-)

  2. заклет десебар
    #5

    спа най-спокойно, когато знам, че г-н Костов, най-великия политикономист на социализъма, е отново най-влиятелен в България,т.е. когато знам, че той коли и беси в България. Ебал съм му путката майчина на другото. Щом г-н Костов ена върха всичко е наред. Това е така, защото само той се грижи за неговите партийни другари като никой друг. Щом той е на власт, ние неговите последователи и фенове ще станем мъдри и богати, умни и предприемчиви. Ще движим икономиката на страната, културата и спорта и ще представяме

  3. reakzioner
    #4

    Германия е икономическа сила!

  4. Сергей
    #3

    Мислех че това е Путин.Сп. “Форбс”: Ангела Меркел е най-влиятелната жена в света

  5. Зум
    #2

    Е га ти крокодила.

  6. 800
    #1

    Nai vliiatelna e drugarkata Plugchieva, gluoavi Forbs-ofci

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.