Срамна загуба на националите и от Дания – 0:4 на турнира в Япония

Националният отбор на България по футбол записа втора срамна загуба по време участието си в турнира "Кирин къп" в Япония. Във вторник те бяха отнесени с 0:4 от Дания в мач за бронзовите медали в надпреварата. Така България повтори с някои "нюанси" резултата от мача за бронза с Швеция на Световното първенство в САЩ през 1994 година. Разликата е, че тогава бяха четвърти в света, а сега останаха четвърти от общо четири (не особено силни отбора) с голова разлика 2:11.

Преди три дни България беше разгромена с 2:7 от Япония.

Дания преди това загуби с дузпи от Босна и Херцеговина и се изправи срещу българите в мач на честта. За честта си играха само датчаните. Кристиан Ериксен вкара три гола, а Мортен Расмусен – един.

Националният селекционер Ивайло Петев направи четири промени в състава от срещата с Япония, но това не помогна особено.

Защитата на България бе почти изцяло подменена. Десен бек бе Венцислав Василев, централни защитници бяха Иво Иванов и Александър Александров, а ляв бек – Васил Божиков. От четиримата само Александров игра в първия двубой.

Скандинавците откриха в 39-ата минута, когато Расмусен засече отблизо остро центриране отдясно. Преди това играчите на Дания имаха тотално превъзходство, като само късметът спаси вратата на българите. В началото на второто полувреме съдията отмени и гол на датчаните.

Между 72-ата и 82-ата минута Ериксен вкара три гола на българите, което помогна резултатът да добие наистина справедлив вид.