Стилиян Петров с отличен мач за Астън Вила срещу Ливърпул

3 коментара
Българският национал Стилиян Петров изигра много силен мач за клубния си тим Астън Вила срещу Ливърпул. Вила победи като гост на стадион "Анфийлд" с 1:3.

Петров, който бе капитан на отбора си, пресече много атаки на домакините и спечели нарушението, след което падна първият гол в двубоя.

Вестник "Сън" оцени играта му с осмица по десетобалната система. Толкова висока оценка имат още трима от неговите съотборници - избраният за играч на мача Къстис Дейвис, който отбеляза второто попадение за Астън Вила, Брад Фридъл и Ники Шоури.

Астън Вила поведе в 33-ата минута след автогол на Лукас Лейва. Ашли Йънг изпълни отсъден за нарушение срещу Петров пряк свободен удар и Лейва си вкара автогол с глава в опит да изчисти топката. До края на полувремето Вила вкара още едно попадение чрез Къртис Дейвис, който се разписа с глава след центриране от корнер.

В 72-ата Ливърпул намали с попадение на Фернандо Торес, но три минути по-късно Йънг оформи крайния резултат от дузпа.

Най-високата оценка в отбора на Ливърпул е на защитника Глен Джонсън - седмица.