
Стотици акаунти във Фейсбук, Туитър и Инстаграм бяха компрометирани. Хакерска група взела контрол върху акаунтите и собствениците им видели съобщения, че са жертва на пробив в сигурността.
Хакерите не искали нищо конкретно, а само демонстрирали способностите си. "Дори и Фейсбук може да бъде хакнат, нищо че е по-добре защитен от Туитър", пишело в съобщението.
От компаниите потвърдиха за пробива и казаха, че акаунтите вече са върнати в нормалния им вид.
Миналия месец същата хакерска група отново демонстрира слабостите на защитите на социалните мрежи, като хакна акаунтите на десетки отбори по американски футбол.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент