Шест души загинаха при стрелба на територията на административния комплекс на пивоварната компания "Молсън Коорс" (Molson Coors) в американския град Милуоки, щата Уисконсин, съобщи шефът на местната полиция Алфонсо Моралес, цитиран от световните агенции.
Нападателят е убил петима служители на компанията, преди да бъде открит мъртъв след очевидно самоубийство, каза Моралес, цитиран от Ройтерс. Няма данни за други пострадали в кървавия инцидент. "Засега други опасности няма, но ние ще продължим да разследваме обстановката на място и през нощта", добави той няколко часа след стрелбата.
Според него кръвопролитието е ограничено само до комплекса на пивоварната компания, състоящ се от 20-ина сгради - комбинация от офиси и производствени помещения. Имената на жертвите ще бъдат съобщени по-късно, каза полицейският шеф. Следователите ще разпитват служители на фирмата, за да си съставят окончателна картина на случилото се.
Заподозреният убиец е 51-годишен мъж от Милуоки. Властите не дават подробности за обстоятелствата около стрелбата и за мотивите на нападателя. Според телевизия Ей Би Си, която се позовава на собствени източници, стрелецът е бивш служител на пивоварната компания, уволнен по-рано през деня. Той излязъл от сградата, а после се върнал с огнестрелно оръжие.
Президентът Доналд Тръмп засегна и кървавата трагедия в Милуоки по време на пресконференцията си във Вашингтон, посветена на борбата с коронавируса, като нарече стрелеца "коварен убиец", а случилото се - "ужасно нещо".
Вицегубернаторът на Уисконсин Мандела Бърнс отбеляза, че това е била 11-ата масова стрелба в щата от 2004 г. насам.
Първият сигнал за това, че в пивоварния комплекс става нещо ужасно, е постъпил в полицията около 22 ч. бълг. време снощи (ранен следобед там). Няколко часа ситуацията оставаше неясна и не се знаеше дали има жертви и колко. От полицията съобщиха в Туитър само за възникнала "изключително сложна ситуация, която продължава да се развива" в комплекса, който бе отцепен, а наоколо пристигнаха пожарни коли и линейки.
На служителите на компанията бе наредено да не напускат работните си места. Пристигна и кметът Том Барет на Милуоки - най- големия град в щата Уисконсин.
Жител на града каза пред местен вестник, че съпругата му работи в един от отделите на фирмата в административния комплекс. Тя пращала на мъжа си текстови съобщения по телефона за обстановката вътре. Според нея стрелецът продължавал да вилнее, а тя се заключила в офиса заедно с няколко свои колеги.
Според Асошиейтед прес в комплекса на пивоварната работят над 600 души.
Ключови думи
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
2 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Товарищ недодялан, ако оставим настрана глупостите за "открито носене на пушки и ножове" (кой например се разхожда препасан с пушки и ножове), можеш ли да ни светнеш за "разрешеното автоматично оръжие"? И моля, без да се излагаш като кифладжия :-)
Ами така ще бъде. В този щат е разрешено откритото носене на пистолети, пушки и ножове - дори в кампусите. Разрешено е и автоматично оръжие.