Уникална светлинна инсталация се появи върху едно от Рилските езера - Рибното. Тя е озаглавена "Мандала", или Цветето на живота, и според създателите от сдружение "Рила арт" представлява матрица на целостта на Вселената. В инициативата са се включили 25 души, всеки от които се опитва да живее здравословно, в хармония с природата и се занимава с духовни практики – едни се занимават с йога, други с медитация, трети са православни християни, четвърти практикуват бойни изкуства, разказа един от участниците Симеон Нейчев пред БНР.
По света има и други подобни инсталации, рисувани върху сняг. Нашата се отличава с това, че е заснета през нощта, обясни Нейчев и оприличи инсталацията със загадъчните житни кръгове, заснети от въздуха в различни части на света.
Лично за мен кръгът е символ на вечността и обединението. Създаването на тази мандала е посветено на българското възраждане, подчерта той.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
4 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Напъването за достигане на столетна възраст може да бъде опасно за вашето здраве... Карайте по-кротко с паневритмия и ще постигнете повече. Пък е и патриотично.
Една позитивна новина невръщаща ни към окови и кръвопролития. Достатъчно рушихме, време е за съзидание.
Кой познава Вечността, за да може да я изобрази символично? Мандала на Възраждането? Мислете бе, хора?! Тази каша от хилядолетни и нови учения се разпространява на доверие и никой не се замисля каква е връзката им с днешния живот. Това прилича на връщане към езичеството, а не на "духовни практики".