Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Търсят се български космически кадети

3 коментара
Космическите кадети от миналогодишното издани ена програмата

Водещи експерти от Американската космическа агенция НАСА, Европейската космическа агенция, Масачузетския технологичен институт, Станфорд и др. ще пристигнат в София, за да споделят знанията си по космическо инженерство, астрофизика, косимечиска медицина и биотехнологии. Това съобщиха организаторите на десетото юбилейно издание на най-голямата образователна програма за космически технологии и изследвания в България - "Космически Предизвикателства".

Тя започва на 2 септември и желаещите да се включат в нея младежи на възраст от 16 и 28 години имат още пет дни да се кандидатират https://www.spaceedu.net/signup/.

Онези от тях, които бъдат избрани за кадети в петседмичното обучение,  ще имат възможността да разработят свой собствен прототип на базата на истински наносателит.

Сред техните ментори ще бъдат и инженери от българската сателитна компания "ЕндуроСат", която е партньор на обучителната програма.

Кадетите ще трябва да проектират, построят и тестват полезен товар за сателит, който да бъде интегриран в сателит на ЕндуроСат. Освен техническата готовност на своя прототип и неговата приложимост, те ще трябва да подготвят и бизнес модел, който да защитят пред организаторите на програмата и екипа на ЕндуроСат.

"Космическите изследвания и свързаната с тях инфраструктура ще стават все по-важни за съвременния свят. Космическият сектор се развива с изключителна скорост и това ще доведе до мащабни промени в много индустрии през следващите десет години", коментира Райчо Райчев, създател на "Космически предизвикателства" и основател на ЕндуроСат. "Програмата предоставя възможност да стартираш своята космическа кариера и да участваш в реални космически проекти", допълва той.

Програмата за космическо обучение включва лекции и презентации, разделени в тематични модули: космическо инженерство, увод в космически системи и технологии, космически приложения, анализ на космически мисии, увод в астрофизика и астрономия, изкуствен интелект (Al) и роботика, космическа медицина и биотехнологии, космическо предприемачество. Всеки модул включва работни упражнения и практики, както и специфични екипни проекти. Те се основават на цялата учебна програма, като се изисква от космическите кадети да демонстрират своето мултидисциплинарно разбиране за космически науки, технологии и приложения. Над 75% от времето в програмата е посветено на практически дейности по разработването на реален прототип на космическа система.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. .text
    #3

    Това не е за мен. Аз чакам да ме викнат за Power Ranger или в краен случай за костенурка-нинджа.

  2. Десен бесен
    #2
    Отговор на коментар #1

    Колко си тъп! Ха ха ха

  3. idickinc
    #1

    Това пък за какво става Ха ха ха Бг и високи технологии. Нискочели с високочели на едно място. Ха ха ха Цирк.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.