”Тренто” с втора поредна световна клубна титла по волейбол

Волейболистите на "Тренто" станаха световни клубни шампиони за втори път пореден път. Клубният тим на националния ни треньор по волейбол защити титлата си от миналата година, като победи с 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:16) полския СКРА (Белхатов) във финалния мач от турнира.

Така "Тренто" първия отбор, спечелил световното клубно първенство в две поредни години. Най-резултатен в срещата стана чехът Ян Стокър. Посрещачите Османи Хуанторена и Матей Казийски добавиха съответно 16 и 13 точки за победата.

Другият българин в групата на "Тренто" Цветан Соколов остана резерва. Титлата е първа и за Валентин Братоев, който обаче остана извън групата на шампионите.

"Тренто" ще получи 250 хил. долара от наградния фонд. За полския остават 170 хиляди.

На трето място в турнира се класира "Пайкан". Иранският шампион направи обрат до 3:2 (23:25, 23:25, 25:23, 25:20, 15:13) срещу "Дреан Боливар". Азиатците ще вземат 120 хил. долара, а аржентинците - 90 хиляди.

Световното клубно първенство се проведе за шести път. То беше подновено от международната федерация през 2009 г. след 17-годишно прекъсване. "Тренто" се изравни по титли с "Медиоланум" (Милано), шампион от 1990 и 1992 г. Турнират се играе в столицата на Катар Доха.