Трима заместник-министри – двама на икономиката и един на туризма, са освободени от постовете си, съобщи правителствената информационна служба. Мотиви не са посочени в съобщението.
От Министерството на икономиката си тръгват заместник-министрите Калина Константинова и Яна Балникова. В четвъртък бившият служебен министър на икономиката Кирил Петков при обявяването на новия си политически проект съобщи, че в него ще участва част и от екипа му в Министерството на икономиката.
Калина Константинова е завършила икономика в Колеж Бард в Ню Йорк и магистърска степен по Устойчиво развитие в Лондонското училище по икономика и политически науки във Великобритания. Тя е икономист, специализиран в сферата на икономическото развитие, с фокус върху предприемачеството. Преди да стане заместник-министър е работила в частния, публичния и нестопанския сектор.
Яна Балникова има над 10-годишен опит в аутсорсинг индустрията, където създава и управлява големи екипи, реализира проекти в разнородни индустрии и внедрява програми за оптимизиране на процеси. Била е част от управленския екип на международна компания, основана в България, а през 2018 г. се присъединява към екипа на млада иновативна биотехнологична фирма. Завършила е японистика в Софийски университет "Св. Климент Охридски" и има магистратура по Бизнес администрация от Американския университет в България.
Заместник-министърът на туризма Даниела Стоева напуска поста по лични причини. Тя обясни, че е поела ангажимент за три месеца и се връща да управлява бизнеса си. Тя е собственик на туроепаротра "Тандем Травел" и повече от 25 години се занимава с входящ културен туризъм. През годините има редица успешни партньорства на международните пазари.В периода 2019 – 2020 г. беше председател на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти(АБТА). Член е на борда на Европейската асоциация на туроператорите и на Консултативния съвет по туризъм към Столична община. През годините участва в различни работни групи към Министерство на туризма и европейските институции.
Към момента премиерът не е назначил техни наследници.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
0 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.