Триумф за България – Левски продължи!

203 коментара

Отборът на Левски победи Удинезе с 2:1 и продължи на 1/4 финал за купата на УЕФА.

Мачът започна инфарктно за сините след глупава грешка на Ричард, който провали опита за изкуствена засада. Озовалият се сам срещу Петков аржетнтинец Тесоне нямаше проблем да вкара за 0:1.

“Сините” изпуснаха невероятен шанс в края на полувремето, след като “бижутерът” Йовов не успя да вкара топката във вратата на италианците от 2 метра на празна врата.

Второто полувреме донесе триумфа за българите. Още в 52-та минута ветеранът Даниел Боримиров, който си пожела гол преди мача, успя да прониже третия вратар на “скуадра адзура” Де Санктис за 1:1. В 63-та минута хърватският защитник на Левски Игор Томашич с глава след центриране на Вагнер подпечата сините визи за 1/4 финала.

Така след като основните фаворити в турнира Хамбургер (Гер), Рома, Олимпик и Страсбург вече отпаднаха, шансовете на Левски за спечелване на купата на УЕФА нараснаха неимоверно.

За 1/4 финалите се класираха отборите Левски, Севиля, Мидълзбро, Рапид (Б), Базел, Зенит, Шалке и Стяуа.

Със спечеления в четвъртък мач Левски стана и първият български отбор играл 12 мача в един сезон в европейските турнири. Чакат се 13-я и 14-я.