ЦСКА и "Левски" отпаднаха от турнира за Купата на България

"Червените" с унизителна загуба от Септември (Симитли)

6 коментара

ЦСКА и "Левски" отпаднаха от турнира за Купата на България. В четвъртък ЦСКА понесе унизителна загуба от шестият в западната Б група Септември (Симитли) с 1:2, а "Левски" падна от пловдивския "Локомотива" със същия резултат.

Футболистите на "Септември" играха много по-подредено и продуктивно. След две контраатаки поведоха с 2:0, като точни бяха Андон Гущеров в 21-та минута и Атанас Николов в 49-та. По спешност за ЦСКА влезе в игра лекуващият контузия бразилец Жуниор Мораеш, но и той не помогна на "червените".

Все пак в 88-та минута камерунецът Присо вкара гол, но ЦСКА не успя да стигне до изравняване и продължения.

"Ние сме срам за футбола, какво да кажа. Трагедия... Те имаха два удара във вратата и вкараха два гола. Ние пропуснахме, но нямахме право да загубим. Още един път казвам – ние сме срам за футбола. Никога не съм си представял, че ще загубя от Симитли и то с фланелката на ЦСКА", заяви футболистът на ЦСКА Борис Галчев.

"Локомотив" (Пловдив) успя да отстрани "Левски" с 2:1 с победен гол в първото продължение. "Сините" водеха до 90-та минута след попадението на испанеца Тони Калво в 20-та минута.

В 90-та минута обаче защитникът Михаил Венков вкара за Локо. Във втората минута на първото продължение капитанът на пловдивчани Здравко Лазаров вкара за 2:1. Левски доигра мача с девет човека, след като последователно червени картони получиха Йовов и Рамос. От Локомотив бе изгонен Карвальо.

За полуфиналите на турнира за Купата на България се класираха "Септември" (Симитли). "Локомотив" (Пловдив), "Лудогорец" и "Литекс".