ЦСКА и Левски със загуби в Лига Европа

ЦСКА и Левски загубиха срещите си от груповата фаза на Лига Европа, играни късно вечерта в четвъртък. "Армейците" паднаха от швейцарския Базел с 0:2 като домакин, a "сините" с 1:0 гостуването си на Ред Бул Залцбург.

И двата гола за отбора на Базел реализира ветеранът Александър Фрай в 20-ата и 63-ата минути на двубоя. ЦСКА показа тотална липса на идеи и трагична игра в защита, която можеше да доведе и до по-разгромна загуба.

С този резултат ЦСКА значително намали шансовете си да излезе от групата на Лига Европа и вече се нуждае от минимум две победи в следващите си три мача, които са срещу Базел и Фулъм като гост и срещу Рома в София.

Левски загуби с 0:1 гостуването си на Ред Бул Залцбург в Лига Европа и така продължи серията си от осем мача без победа. Поражението пък бе трето от три мача в турнира, с което шампионите загубиха шансовете си за класиране в следващата фаза.

Въпреки загубата футболистите на новия треньор Георги Иванов показаха подобрение в играта си и бяха равностойни на австрийците. Най-чистото положение в мача бе в полза на българите, но Христо Йовов стреля в гредата от два метра.

Голът за домакините падна в последните секунди на първата част. Душан Швенто се разписа с диагонален удар от около 20 метра.

В класирането в групата Залцбург води с пълен актив от 9 точки, пред Лацио с 6, Виляреал с 3 и Левски без точка до момента.