ЦСКА победи Левски с 1:0 в мач с шест червени картона

6 коментара
Сн. БГНЕС

ЦСКА успя да победи Левски с 1:0 след гол от дузпа на Емил Гъргоров в 67-та минута. Дербито обаче ще бъде запомнено с изключително нервното второ полувреме и общо шестте червени картона, които вдигна съдията Георги Кабаков.

Левски започна мача по-активно. Още в 4-ата минута Владимир Гаджев изведе по прекрасен начин Ларсен Туре сам срещу вратаря на ЦСКА Раис Мболи. Вратарят напусна наказателното поле, за да пресрещне Туре, който побърза да стреля, но ударът му мина на метър встрани от вратата.

Само две минути по-късно Неманя Милисавлевич от ЦСКА центрира от фаул, а ударът с глава на Косоко бе неточен.

Левски стигна до нов изгоден шанс в 18-ата минута, но Валери Божинов изпусна. В 22-ата минута Дъстли Мюлдер от Левски можеше да изненада Мболи със силен удар, но вратарят на ЦСКА изби.

В 29-ата минута се случи първият ключов момент в мача. Защитникът на ЦСКА Борис Галчев влезе остро на Рикардо Нунеш и бе изгонен след втори жълт картон. Това предизвика ексцесии в агитката на ”червените”, които започнаха да чупят седалките на Националния стадион.

Левски обаче не успя да се възползва до края на полувремето от численото си преимущество.

През второто полувреме ЦСКА логично предприе тактиката на накъсване играта, за да компенсира липсата на Галчев. Така се стигна до 67-ата минута, когато ”червените” получиха подарък от Станислав Ангелов. Капитанът на Левски се замота в собственото си наказателно поле и топката му бе отнета от Тони Силва. Ангелов реши да го фаулира. Това означаваше дузпа за ЦСКА и червен картон за Ангелов. Гъргоров вкара.

До края на мача Левски имаше инициативата, но така и не стигна до особено добра възможност да отбележи. В самия край на срещата обаче започнаха скандалите. Вратарят на ЦСКА Райс Мболи реши да отмъщава на Ларсен Туре в края на 5-минутното продължение и го уцели нарочно с топката в главата. Съдията изгони Мболи, а след това изгони и Туре заради реакцията му.

Заради пререканията продължението бе почти 9 минути. Един от най-невъздържаните играчи на терена Владимир Гаджев от Левски получи своя червен картон след последния съдийски сигнал. Същото се случи и с Косоко от ЦСКА.