ЦСКА победи Рапид във Виена, Левски изтърва Лил

37 коментара

Левски и ЦСКА се представиха отлично в своите мачове за Лига Европа като само липсата на късмет попречи и двата отбора да триумфират срещу силните си съперници. ЦСКА записа първа победа в историята си в груповата фаза на Лига Европа. Отборът на Милен Радуканов надви с 2:1 Рапид (Виена) на препълнения стадион "Ернст Хапел".

Головете за "червените" вкараха капитанът Тодор Янчев и бразилецът Маркиньос. За домакините се разписа Хамди Салихи от дузпа. Само преди седмица Рапид победи червените в София.

Двубоят започна с лек натиск на австрийците, които застрашиха Мболи още в седмата минута. Постепенно ЦСКА изравниха играта и в 17-ата минута Тонев с добър удар шут от далеч уцели сглобката на вратата на Раймунд Хедл.

През второто полувреме българите започнаха много по-силно и така се стигна до 50-ата минута, когато Тодор Янчев изстреля удар от около 20 метра, който направи безпомощен вратаря на Рапид.

Сао 6 минути по-късно обаче австрийците изравниха от дузпа за нарушение на Акуаро.

В 66-ата минута Маркиньос получи добра топка и излязал сам срещу вратаря на домакините бразилецът първо прехвърли Хедл, а после леко пусна топката в мрежата пред погледите на тичащите австрийски бранители – 2:1. Така ЦСКА вече има 3 точки от четири изиграни двубоя в група "L" на Лига Европа.

В страхотен мач в София Левски на свой ред завърши 2:2 с френския Лил. Сините бяха на крачка от заслужена победа, но нещастен автогол на защитника Иво Иванов в 89-ата минута дари точката за гостите.

Той се появи в игра десетина секунди по-рано с цел да брани преднината. Само пет минути по-рано Владимир Гаджев бе извел Левски напред в резултата след феноменален удар от над 30 метра.

Левски поведе с 1:0 с гол на Гара Дембеле още в 11-та минута. Той се възползва от груба грешка в отбраната на Лил. В 35-тата минута най-добрият играч на гостите Тулио Де Мело израни с глава. Левски не игра достатъчно добре през първото полувреме, но през втората част показа, че заслужава победата.

Заради нещастния автогол Левски остана на трето място в групата с четири точки два кръга преди края, докато Лил е втори с пет, а Гент е последен с четири точки. И двата български отбора запазиха шансове за класиране в следващата фаза на турнира.