ЦСКА разгроми Левски с 3:1

ЦСКА победи убедително като гост Левски с 3:1 в събота. Точни за "червените" бяха Мишел Платини на два пъти и Апостол Попов. Защитникът Костадин Стоянов пък си вкара автогол. "Сините" като цяло показаха много безидейна игра. А мачът освен с победата на ЦСКА ще се запомни и с действията на полицията. На полувремето полицаите изгониха силово цялата агитка на ЦСКА от стадион "Георги Аспарухов".  След края на мача стана ясно, че между фенове на ЦСКА и полицията се е стигнало до сблъсъци, като има тежко пострадали запалянковци. От МВР съобщиха и за пострадали полицаи.

Комисар Антон Златанов обясни безпрецедентните действия на полицията с опасения, че феновете може да нахлуят на терена.

"Бяха хвърляни бетонни парчета, железни предмети към полицаите. Имаше няколко ранени служители на реда. Затова предприехме извеждане навън, за да няма повече пострадали", заяви още Златанов.

Според него не е употребявана прекомерна сила.

Тежко пострадало момче от агитката на ЦСКА е прието в ИСУЛ. От "Пирогов" съобщиха за един приет в лечебното заведение фен. Телевизионните камери показаха линейкa да отнася тежко пострадал привърженик на "армейците" след нахлуването на полицаите в сектора.

Левски имаше възможност да открие още в първата минута на мача, но вратарят Иван Караджов успя да избие.

Бразилецът Мишел Платини откри резултата в 33-та минута. Той се възползва от груба грешка на вратаря Божидар Митрев, който се сблъска със защитника Йордан Милиев. Малко по-рано пък страничният съдия отсъди несъществуваща засада на Спас Делев, който излизаше сам срещу Митрев.

В края на полувремето Гара Дембеле можеше да изравни, но си поведе по-силно и Караджов изби.

На полувремето полицията изведе почти цялата агитка на ЦСКА извън стадиона. Около 3000 души, които си бяха купили билети за дербито, бяха изхвърлени от полицията със сила. Преди това червените фенове счупиха предпазните ограждения, но това се случва често в мачовете между Левски и ЦСКА.  Извън стадиона се стигна до сблъсъци между феновете на ЦСКА и полицаи.

В началото на второто полувреме ЦСКА удвои преднината си след втори гол на Платини. След хаос в защитата на Левски Спас Делев остана сам срещу Митрев, но нападателят се размина с топката. След това Нелсън намери непокрития на няколко метра от вратата Платини, който от движение вкара за 2:0.

В 66-та минута ЦСКА вкара още един гол. Този път точен бе защитникът Апостол Попов, който се разписа след заучено положение. Три минути по-късно след разправия Александър Тонев и Христо Йовов бяха изгонени, като картонът за футболиста на "червените" бе спорен.

В 74-та минута защитникът на армейците Костадин Стоянов си отбеляза автогол. Стоянов обаче изигра много силен мач като се справи с опазването на Гара Дембеле.

В края на срещата Дембеле имаше възможност да намали, но вратарят на ЦСКА Иван Караджов успя да избие топката.