ЦСКА с невероятна победа срещу московския Динамо

24 коментара

ЦСКА си осигури участие в групите на Лига Европа, след като изигра много силен мач и победи като като гост с 1:2 московския Динамо. Армейците изиграха срещата тактически правилно и стигнаха до ценната победа с голове на Спас Делев и Иван Иванов.

Първата среща в София преди седмица завърши с нулево равенство.

ЦСКА започна добре мача и първи имаше възможност да поведе, след като в 3-та минута Маркиньос стреля опасно от пряк свободен удар, след което Габулов успя трудно да избие топката. В 7-та минута Спас Делев получи хубав пас в наказателното поле на Динамо Москва и стреля право във вратаря Габулов.

Домакините поведоха на ЦСКА в десетата минута. Александър Кержаков се разписа с глава след груба грешка на червената отбрана, която го остави абсолютно непокрит в малкото наказателно поле.

Само четири минути по-късно обаче брилянтна атака на ЦСКА отдясно завърши с отлично центриране на Йордан Тодоров към Спас Делев и 19-годишният нападател след плонж с глава изравни.

В края на първото полувреме руснаците пренесоха играта в половината на червените, но футболистите на Любо Пенев не допуснаха грешки.

Второто полувреме отново започна с натиск на Динамо като имаше и много спорно положение, което съдията отсъди в полза на ЦСКА и не даде дузпа за домакините. Малко по-късно обаче, в 55-та минута защитникът Иван Иванов отбеляза втори гол за армейците, отново с глава.

До края на срещата ЦСКА беше по-добрият отбор като на моменти мачкаше предварително сочения за фаворит отбор на Динамо и имаше възможност да вкара още няколко гола.

Участие в групите на Лига Европа си осигури и Левски, който падна от унгарския Дебрецен в последния предварителен кръг на Шампионска лига.

По-късно вечерта в четвъртък отборът на Литекс приема като домакин БАТЕ Борисов след като в първата среща като гости постигнаха ценна победа с 0:1.