ЦСКА унижен от пернишкия Миньор на ст. "Българска армия"

0 коментара
ЦСКА загуби първото място във временното класиране на "А" група, след унизителна загуба с 0:3 от пернишкия Миньор. "Армейците" показаха пълна липса на идеи и вече традиционно жалка защита. Трагедията в червено бе завършена от нападателя Мишел Платини, който пропусна дузпа в 73-та минута.

За Миньор се разписаха Румен Трифонов на два пъти ( 15 и 90 мин.) и Даниел Златков (55 мин.) след груби грешки на защитата на ЦСКА. Перничани в 70-та минута дори останаха с човек по-малко, след като Христо Господинов получи втори жълт картон.

"Не може да играем с по 5-6 човека, а останалите да гледат отблизо. Просто част от играчите не си свършиха работата. Не се съмнявам в тях, а само казвам, че играят доста слабо", коментира след мача треньорът на ЦСКА Любослав Пенев.

На фона на позорната загуба на ЦСКА Левски победи при гостуването си на Спортист Своге с 3:2, печелейки за първи път след 57 дни и осем безуспешни мача. Попаденията за сините отбелязаха Христо Йовов, Георги Сърмов и Еньо Кръстовчев. Точни за домакините бяха Тодор Симов и Мирослав Антонов от дузпа.

Въпреки победата "сините" отново не показаха добра игра.

Със спечелените три точки "Левски" се изкачи на седмо място в класирането с 13 точки от девет мача. Водач във временно класиране е Черноморец с 26 точки, с точка повече от втория ЦСКА.