ЦСКА запази шансове за групите на Лига Европа, Литекс с ценна победа срещу Бате Борисов

3 коментара

ЦСКА запази шансове за класиране в групите на Лига Европа след нулево равенство с Динамо (Москва) в София, а Литекс успя да измъкне много ценна победа с един гол на Бате Борисов като гост в Минск.

Пред oколо 20 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски", армейците стигнаха първи до голово положение в 22-та минута. Силният удар на Тодор Тимонов обаче срещна горната греда.

Само пет минути по-късно обаче Кержаков от гостите, можеше да се разпише, но пропусна от няколко метра.

Кержаков пропусна от отлична позиция и в началото на второто полувреме. В 58-та минута пък гол на Динамо бе отменен заради засада. Отборът на треньора Любо Пенев постепенно изравни играта и в края на мача Спас Делев, който дебютира за ЦСКА, имаше възможност да се разпише. Сам срещу вратаря обаче Делев шутира в аут. Реваншът е след седмица в Москва.

Футболистите на Станимир Стоилов спечелиха с 1:0 като гости срещу БАТЕ Борисов.

Шампионът на Беларус, който преди година отстрани Левски, допусна груба грешка в защитата в края на мача и Сандриньо вкара победното поpaдение.

БАТЕ Борисов бе по-добрият отбор в срещата, но не успя да материализира предимството си. 10 минути преди края срещата Нифлор използва грешка на беларуската защита и успя да подаде отличен пас на Сандриньо, който не сбърка.

Веднага след гола БАТЕ бяха близо до изравняване, но бразилският голмайстор на Литекс показа отлична игра и в защита и изби топката от гол линията. След седмица Литекс приемат беларусите в Ловеч.

ФК Левски е единственият български тим, който си осигури участие в групите на Лига Европа. Сините все още имат шанс и за групите на Шампионска лига, въпреки че загубиха с 1:2 от унгарския Деберцен като домакини в сряда.