Цветана Пиронкова се класира за четвъртфинал в Ийстбърн

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова сe класира за 1/4-финалите на турнира на трева в Ийстбърн след труден успех с 6:0, 4:6, 6:4 над канадката Стефани Дюбоа. Toва бе пети мач между двете и пета поредна победа за българката.

Тя започна ударно мача и спечели сета на нула гейма. Във втория сет играта беше равностойна. Дюбоа имаше възможности за пробив във втория и осмия гейм, но Пиронкова успя да ги спаси. Когато сервираше за оставане в сета при 4:5, българката допусна Дюбоа да стигне до сетбол, който спечели и изравни резултата.

В началото на решителната трета част Пиронкова получи две възможности да спечели подаването на съперничката си, но не можа да ги реализира. Последваха четири разменени пробива, като двете тенисистки не успяваха да спечелят своите сервиси. В крайна сметка Пиронкова успя да навакса на два пъти изоставането си и да изравни, след което дойде и решаващият момент при 4:4. Тогава българката получи две възможности за пробив, което ѝ беше достатъчно, за да поведе с 5:4 и да сервира за мача. В последния гейм тя не срещна особени трудности и след като поведе с 40:15, сложи край на мача.

Победата означава 120 точки за световната ранглиста и 16 000 от наградния фонд за най-добрата българска тенисистка.