Цветана Пиронкова започна с победа за купата "Кремъл" в Москва

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започна с победа участието си в турнира за купата "Кремъл" в Москва. Тя победи с 6:0, 7:6 (3) американката Варвара Лепченко след 1 час и 20 минути игра.

Двайсет и шест годишната амуриканка, родена в Ташкент, Узбекистан, в момента е на 21-ва позиция в световната ранглиста и е втора в класацията на тенисистките в САЩ.

Българката бе безкомпромисна в първия сет, а във втория демонстрира воля за победа и характер и успя да обърне резултата в своя полза. След като губеше с 4:5 тя направи пробив в сервиса на противничката си, изравни, а по-късно спечели и тайбрека.

Във втория кръг съперничка на Пиронкова ще бъде победителката от мача между Доминика Цибулкова от Словакия и рускинята Екатерина Макарова.