Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Турция въведе данъчни облекчения за проекта "Турски поток"

8 коментара
Турция въведе данъчни облекчения за проекта "Турски поток"

Правителството на Турция въведе данъчни облекчения и привилегии за реализацията на проекта "Турски поток", се казва в циркулярно писмо на кабинета, публикувано в петък в официалния правителствен вестник "Ресми газете", съобщи ТАСС.

Според документа с данъци няма да се облагат дейностите, които се провеждат в рамките на "Турски поток" в изключителната икономическа зона в Черно море, а също на континенталния шелф.

 

За реализацията на проекта, с изключение на "Сухопътна част 1", данъчните и митническите облекчения ще засегнат необходимите транспортни средства, осъществяващи превози, техническите установки, корабите, тръбите, други материали, оборудването, компонентите и резервните части.

Тези облекчения ще бъдат приложени след като руската страна регулира всички необходими законодателни формалности, се казва в циркуляра.

"Газпром" започна на 7 май 2017 г. строителството на морския участък на газопровода "Турски поток" в руското крайбрежие на Черно море.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

8 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. анита хегерланд
    #8

    От тази информация става ясно, че Турция трябва да се включи в изграждането на "Турски поток", въпреки че иска Русия да поеме цялото строителство. Какво може да направи сега българското правителство?! Може да доведе идеята за хъб до конструктивното предложение, транзитният газ през Украйна да се увеличи или да се положи нова тръба, която да захранва българския хъб и да се отклонява към Турция, а не обратното. Това спестява много разходи, а носи приходи на Русия, Украйна, България и останалите по трасето, с които хъба ще е свързан.

  2. Венелин Велев
    #7

    Това, що на икономиката и требе, она си го иска. И накрая го получава. Днес, вече поумнялото наше правителство, след изпускането на големия поток, се чудят откъде да увратът насам малки газови ручейчета. Абна работа. Петима продажни агитатори на чужди интереси гробят българската ре-индустриалзация. Украйна ужким воюва с Русия, ама реве да се пази газовия транзит през нейна територия, да не е през морето...Защо ли? Питайте агитаторите.

  3. kompetenten
    #6

    Голяма работа са тия руски потоци, братство и дружба между народите, дайте да строим газопроводи и да транзитираме газ, после отиват при крайния получател и се договарят с него да му построят директен газопровод, и транзитиращата страна остава с пръст в ***. Отделно се обянсява колко много пари ще спечели държавата само от данъците по време на строежа, и после се почва натиск проекта да се освободи от данъци. Затова най-добре далеч от руснаците.

  4. Преслав
    #5

    Видяхме първата тръба, ще видим и втората. Тогава ще ни засипят с нов спам тук :) Междувременно съда в Лозана реабилитира руските спортисти, Тръмп публикува много интересен меморандум за едни манипулации и т. н. Удар след удар върху хранениците на Сорос.

  5. Мони Монев Тиранофоб
    #4

    приятел N1, какво ги хвалиш тия, председател на борда на Газпром Виктор Зубков е продал всичките си акции в Газпром. На 9 месечието имаха малка загуба и 40 милиарда долара дългове. Очаква се предварителните данни за цялата година. Първо мишките напускат кораба- който не вярва по името ще открие

  6. Лизи Гугуткова
    #3

    Новите американски санкции засягат предимно проекти, с мажоритарно руско участие в трети страни, започнати след 2 август, когато основните санкции по CAATSА – законът за противодействие на противниците чрез санкции – влязоха в сила. Те с голяма вероятност ще засегнат, ако не самата втора линия на Турски поток, то продълженията на сушата в Турция и особено работата в страните от ЕС, за които няма валидни подписани договори. А това автоматически означа, че втората тръба не е обоснована. Нещо

  7. Лизи Гугуткова
    #2

    С Първата тръба до и за Турция няма да имат проблем.Само тръбополагащата фирма може да бъде наказана заради санкциите /защото се явява подизпълнител/. При Втората тръба /през ЕС/става сложно... "Руската дипломация най-накрая призна, че не е в състояние да обезпечи на двустранна основа свободното преминаване на руския газ в Юго-Източна Европа през Турски поток, което оставя всички нейни постижения – подписаните „пътни карти“ в България, Сърбия и Унгария без особено значение.

  8. Преслав
    #1

    Тоя поток дето форумните експерти се съдраха да ни обясняват, че никога няма да се реализира, руснаците нямат пари и т. н. Така ще проспят и СП2, живота си тече, хората и държавите строят развиват се , бетонните глави вият на едно място и си тънат в мизерийката за която вечно друг им е виновен.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.