Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Управленска програма в 20 ключови области прие кабинетът "Радев"

3 коментара
Правителството на Румен Радев прие най-сетне управленската си програма, сн. БГНЕС

Правителството на "Прогресивна България" и Румен Радев прие управленската си програма на заседанието на Министерския съвет в сряда, малко преди да изтекат първите сто дни на кобинета.

Тя съдържа двадесет ключови области, за всяка от която са извадени приоритетите, заложени са мерки и са описани очакваните ефекти.

Народното събрание вече работи по законодателната програма, каза след правителственото заседание вицепримиерът и министър на финансите Гълъб Донев. По думите му на дневен ред са Законът за държавния служител, който в изключително кратки срокове трябва да бъде приет, както и наредбата, която трябва да бъде приета, за да се отговори на изискванията на Националния план за възстановяване и устойчивост, за да се получат очакваните резултати по последното плащане.

Поправки ще има в Кодекса на труда, в Закона за фискалния съвет и закони, които ще поставят началото на редица реформи в администрацията и във фискалните правила, поясни вицепремиерът.

Той увери, че работата на Народното събрание е обезпечена и изрази надежда до края на годината да бъде приет целият набор от необходими законопроекти.

"Основна цел на програмата е изграждането на модерна, социална, сигурна и високотехнологична европейска държава с устойчиви институции, конкурентоспособна икономика и дългосрочна перспектива за развитие, която гарантира благосъстоянието на своите граждани, защитава националния интерес и съхранява България като силна, жизнена и просперираща национална държава за бъдещите поколения", заявяват от пресслужбата на кабинета.

В него се допълва, че документът е фокусиран "върху възстановяването на държавността, върховенството на правото и доверието в институциите, възстановяване на общественото доверие и утвърждаване на чувството за споделена национална отговорност и солидарност, ускорената модернизация на страната за достигане на жизнения стандарт на развитите европейски държави".

"Визията на правителството е България да се развива като модерна европейска държава със силни и ефективни институции, конкурентоспособна икономика, високо качество на живот и устойчив обществен модел, основан на върховенството на правото, социалната справедливост, знанието, иновациите и отговорното управление на националните ресурси. Осъществяването ѝ изисква последователно разграждане на олигархичните и корупционните модели на управление, възстановяване на върховенството на закона, утвърждаване на прозрачност и отчетност във всички публични институции и гарантиране на справедливо, законосъобразно и прозрачно управление и разпределение на обществените ресурси", гласят останалите лозунги в прессъобщението. 

подкрепете ни

Свободата има цена

Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.

Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Шерлок Холмс
    #3

    Толкова им е капацитета.

  2. Sion
    #2
    Отговор на коментар #1

    Няма лошо , я виж в САЩ как завиват към социализЪма. ДП да се прекръсти на СП.

  3. tibia
    #1

    Е дочакахме....Нов икономически механизъм за Развито социалистическо общество. Годината е 1979-та..... P.S. Тогава не успяха! Сега вече ще стане, особено с конструктивното, отзивчиво, любезно и всеотдайно съдействие на Бойко, който дори ще им "заеме" десетина от "новите умове"!

Препоръчано от редакцията