Уругвай с трудна минимална победа срещу Египет

Иран също успя да измъкне победата от Мароко с гол в края на мача

Смятаният за фаворит в група "А" отбор на Уругвай постигна много трудна победа с гол в края на мача срещу Египет в петък. В другия мач от деня Иран успя да победи Мароко с автогол отново в последните минути на срещата и оглавви временно класирането в група "B".

В състава на "фараоните" липсваша мегазвездата и голмайстор на Висшата лига Мохамед Салах, когото треньорът Ектор Купер очевидно предпочете да запази за следващите мачаове.

Единственото попадение бе дело на централния защитник на южноамериканците Хосе Хименес в 89-ата минута. Преди това Луис Суарес и Едисон Кавани пропуснаха няколко положения, докато Египет предимно се защитаваше.

Първите положения за "урусите" дойдоха чак в 23-ата минута на срещата, когато първо Кавани отправи силен удар от двайсетина метра, след който топката се насочи към левия ъгъл на вратата на Ел Шенави. В последния момент обаче бранител подложи главата си и изчисти в корнер.

След центрирането от него капитанът Диего Годин отклони с глава към далечната греда, където Суарес направи фрапантен пропуск и от малкото наказателно поле не успя да оцели вратата. Това бяха и най-интересните моменти през първото полувреме.

Още в началото на втората част нападателят на Барселона направи втори пропуск. Оставайки очи в очи с египетския вратар Ел Шенави, Суарес стреля отблизо в крака му.

В 73-ата Суарес пропиля трета стопроцентова възможност. Бившият голмайстор на Ливърпул отново получи страхотно извеждащо подаване от Кавани, след което излезе сам срещу Ел Шенави. Този път Суарес опита да мине покрай вратаря, който протегна ръка и прибра топката от краката на съперника.

В 84-ата минута Суарес свали с глава към Кавани, който нанесе страхотен удар от въздуха от границата на наказателното поле, но Ел Шенави прояви котешки рефлекс и успя да избие топката с една ръка.

В 88-ата минута страхотен удар на Кавани от фаул срещна гредата, след което никой от четиримата играчи на Уругвай, оказали се в близост, не успя да я довкара.

В следващата минута южноамериканците все пак стигнаха до победното попадение. Санчес центрира от свободен удар отдясно на наказателното поле, а Хосе Хименес засече с глава и прати топката в десния ъгъл на вратата.

Така, Уругвай се изравни по точки с домакина Русия, който заема първото място в група А благодарение на головата си разлика след разгрома на откриващия мач срещу Саудитска Арабия с 5:0.

В другия мач Иран победи Мароко с автогол в последната минута, въпреки че африканците бяха по-добрият отбор почти през целия мач.

Още във втората минута мароканците можеха да излязат напред в резултата, но Амин Арит не уцели вратата от воле. След още две минути те стигнаха до нов шанс, но топката беше избита в корнер.

Постепенно темпото падна и така дойде почивката.

През втото полувреме играта се изнерви, но мароканците отново имаха предимство. Въпреки това те не успяха да го материализират и мачът отиваше към равенство. В добавеното време обаче Азиз Бухадуз с плонж си вкара неспасяем автогол. Топката бе центрирана отляво от фаул, мароканецът изпревари всички, но отклони топката във вратата на собствения си отбор,

Така Иран оглави класирането в група "B", в която са още отборите на Португалия и Испания, които играят помежду си в късни петъчен мач.