Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

В БНР тръгна подписка за оставката на генералния директор

4 коментара
В БНР тръгна подписка за оставката на генералния директор

Подписка за предупредителен протест с искане на оставката на генералния директор на БНР Радослав Янкулов започнаха част от работещите в трите програми на националното радио - "Хоризонт“, "Христо Ботев“, "Радио София“.

С нея се иска оттеглянето на директора и Управителния съвет на радиото, тъй като не се справят с работата и не спазват обещанията, записани в концепцията на Янкулов за генерален директор. Освен това липсва прозрачна информация за финансовото състояние на медията и се противопоставят работещите в общественото радио на основата на постановените от държавата 10% съкращения от разходи за персонал.

В интервю за "ТВ7" генералният директор на БНР Радослав Янкулов потвърди решението на ръководството да намали хонорарите и допълнителното материално стимулиране на служителите, което предизвика протестите в радиото.

"Намалението на хонорарите на "Хоризонт" е най-малко в сравнение с намалението на хонорарите в "Христо Ботев", "България" и в другите структури,  които получават хонорари. Не може да не бъдат намалени, защото 2,4 млн. лева трябва да се намерят. Ако не съм аз начело на Радиото, ще бъде някой друг и той ще трябва да направи същото нещо", заяви той.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. daskal
    #4

    До 1
    Държавни медии има в целия свят. И така трябва да бъде. Това е гаранция /колкото и относителна да е/ за независимост и официално държавно представителство. Щото например си имаме и частни полиции, и частни училища, но не са като държавните, нали? Това със сливането е и излишно, и глупаво. Виж, за оптимизация на работата наистина може да се помисли - много баластра има и в БНР, и в БНТ. Но ми се струва, че механичното съкращаване на персонал например на означава автоматично повишаване на качеството

  2. Miau
    #3

    Тези вдигат "революции" само когато са застрашени материалните им интереси.Нещо "смело" за обществото да са направили? Някакво разкритие, някакво разследване?

  3. Гармиш
    #2

    Десетина примадони със самочувствие на вечни звезди решиха да ореват света за парите си,а останалите се чудят как да останат а работа

  4. Десен бесен
    #1

    Не мога да разбера защо данъкоплатците са длъжни да издържат мастодонти като БНР и БНТ в ерата на мултимедиините платформи? Чух, че в БНР работят 1 500 души, а в БНТ 3000 и това при положение, че в една частна национална телевизия работят 300 души. Какво пречи да се слеят националното радио и телевизия както е в много други страни, и голяма част от предаванията да се излъчват и по двете. Говорим и то с право за сливане на администрациите на болниците, но не говорим за сливането им в БНТ и БНР. Роднини и шуробаджанаци се назначават и преназначават. Не съм чул някой веднъж станал журналист да се е захванал с нещо друго. Май само Милен Цветков по едно време, но бързо му мина мерака.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.