
Иранският президент Хасан Рохани заяви днес, че страната му ще увеличи военния и ракетния си потенциал въпреки критиките на САЩ и Франция, предаде Франс прес, цитирана от БНТ.
"Искате или не, ние ще засилим военния си капацитет с възпиращи функции. Ще развиваме не само ракетната си програма, но също военновъздушните, сухопътните и военноморските си сили. Не ни е нужно ничие разрешение, за да защитаваме родината си", заяви Рохани в предавана пряко по телевизията реч на парад по повод годишнината от началото на войната между Иран и Ирак през 1980 г.
В последните години Иран разработи мащабна ракетна програма, което безпокои Саудитска Арабия, Израел и някои европейски страни като Франция. В реч пред Общото събрание на ООН преди дни американският президент Доналд Тръмп обвини Иран, че поддържа терористите, нарече Техеран "корумпирана диктатура" и разкритикува споразумението за иранската ядрена програма.
Техеран твърди, че балистичната му програма има единствено отбранителен характер. "

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент