Вавринка спря Григор Димитров

19 коментара

Станислас Вавринка победи Григор Димитров на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с 3:6, 6:4, 6:1. Българинът направи добър мач, но не успя да покрие стандартите в играта си, които сам  наложи след победата над Новак Джокович в предния кръг.

Срещата започна равностойно и двамата тенисисти спечелиха лесно своите подавания в първите три гейма. Първият пробив дойде в четвъртия гейм и Димитров поведе с 3:1. Вавринка веднага върна пробива, но до края на сета на игрището доминираше българинът, който затвори първата част без да загуби гейм – 6:3.

Вторият сет започна гейм за гейм. Ключово се оказа подаването на швейцареца в седмия гейм. Общо седем пъти резултатът бе равенство - 40:40, но Григор Димитров не успя да се възползва от нервната игра на своя съперник и Вавринка се измъкна за 4:3 гейма. В следващите два гейма съперниците бяха стабилни и си взеха подаванията. В десетия гейм обаче българинът допусна разколебаване и загуби подаването си. Вавринка се възползва веднага и затвори сета с 6:4.

В третия сет Вавринка игра много добре след третия гейм и не остави никакви шансове на видимо уморения Григор Димитров, за да спечели мача с 6:1 гейма в решителната част.