
Трафикът през граничните пунктове с Турция е възстановен в 5.30 часа сутринта в сряда. Движението беше спряно във вторник в 23 часа заради смяна на софтуера на турските митници.
В момента трафикът е интензивен, но няма проблеми с обработката на автомобилите, съобщиха от “Гранична полиция”. Движението през трите гранични контролно-пропускателни пункта е нормално.
На ГКПП Капитан Андреево на изхода от страната чакащите автомобили са около 1.5 км, на турския пункт “Капъкуле” по данни на турската страна – около 8 км.
Има колона от 3 км на изчакващи товарни автомобили на изход от страната на граничния пункт Лесово. По информация на турските гранични власти на техния пункт Хамзабейли опашката също е около 3 км.
На ГКПП Малко Търново няма опашки от чакащи автомобили.
Няма проблеми при преминаването на леки коли, микробуси и автобуси на трите пункта.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент