Волейболистите с бронз след чиста победа над Русия

32 коментара
Волейболистите на България спечелиха бронзовите медали на Европейското първенство в Турция, след като разгромиха Русия с 3:0 (25:18, 26:24, 25:21). Това бе първи медал за българите в този турнир след 26 години очаквания.

Първият гейм започна добре за нашите и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 в полза на България. Преднината бе увеличена при втория задължителен тайм-аут на 16:12 след двойна блокада. След този момент руснаците се отпуснаха и в крайна сметка българите успяха да спечелят гейма с 25:18.

Втората част стартира отново добре за България след страхотната игра в атака на Тодор Алексиев първото прекъсване дойде при резултат 8:4. Подобно на първия гейм България посрещна втората почивка при резултат 16:12. Русия обаче опита връщане в гейма и успя след като изравни резултата - 22:22. Геймът се движеше точка за точка до 24:24, но грешка при сервис за руснаците и ас на Владо Николов резултатът вече бе 2:0 гейма за българите.

Русия започна много силно третия гейм и успя да поведе с 13:7. Малко преди съперникът да достигне психологическата граница от 20 точки обаче българите успяха да изравнят резултата – 19:19. След това нашите продължиха невероятната си серия от точки и в крайна сметка затвориха гейма на 25:21 и спечелиха бронзовите медали.

В финала на първенството Полша спечели срещу Франция с 3:1 гейма и спечели европейската титла.